24 Lip

Łosoś – Cytryna

ŁOSOŚ JEST ŹRÓDŁEM CENNYCH KWASÓW TŁUSZCZOWYCH OMEGA-3. Kwasy te odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie wszystkich najważniejszych organów — mózgu, serca, wątroby. Omega-3 mają również działanie odmładzające skórę, ponieważ zapobiegają jej wysychaniu, a tym samym powstawaniu zmarszczek.

CYTRYNY SĄ ŹRÓDŁEM POTASU I WITAMINY C. Mają silne właściwości odkażające — niszczą bakterie i wirusy, oczyszczają krew i wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, są więc wskazane przy przeziębieniach. Wykazują także działania przeciwnowotworowe.
Przeciwdziałają powstawaniu i sprzyjają rozpuszczaniu złogów w drogach żółciowych.
Sok z cytryny skutecznie walczy z nadwagą, ponieważ pobudza przemianę materii, obniża apetyt i spowalnia przemianę węglowodanów w tłuszcze.

ZAWODOWI SPORTOWCY, którzy podczas zawodów i intensywnych treningów stosują dietę strukturalną, podkreślają, że poza ogólnym wzmocnieniem i poczuciem lekkości stosowanie produktów strukturalnych, zwłaszcza koktajli, znacznie skraca okres regeneracji po wysiłku. To spostrzeżenie jest ważne nie tylko dla profesjonalistów, ale przyda się także wszystkim uprawiającym sport amatorsko. Zwłaszcza że z wiekiem okres potrzebny do oczyszczenia mięśni z produktów powstających podczas intensywnego wysiłku zdecydowanie się wydłuża. Z tego powodu możemy zacząć zaniedbywać aktywność fizyczną nie z braku chęci, ale z powodu dolegliwości — bóli stawów i mięśni, które utrzymują się jeszcze do 3-4 dni po ciężkim wysiłku. Aby uniknąć zakwasów, najpóźniej 2-3 godziny po intensywnym wysiłku wypij Koktajl żółty, a jeśli następnego dnia po wysiłku odczujesz ogólne znużenie, wypij kolejną porcję tego koktajlu.