25 sie

Otyłość – choroba przewlekła

KIEDY W 1997 ROKU oficjalnie uznawano otyłość za chorobę przewlekłą, uwzględniono fakt, że często problem ten ma związek z zaburzeniami hormonalnymi, jednak najgroźniejszy, brzuszny typ otyłości, jest z reguły następstwem niedostosowania diety do zapotrzebowania organizmu na kalorie, czyli nagminnego przejadania się.

JEŚLi BĘDZIESZ USTAWICZNIE chował się pod dachem, za szybą i w stroju zapewniającym termiczny luksus, to zabraknie ci bodźców koniecznych do odnawiania zdolności reagowania organizmu, stymulowania metabolizmu tkanek, a w efekcie podtrzymywania ich witalności.
Ponieważ większość z nas cierpi chronicznie na niedobór tego rodzaju bodźców, dlatego jeśli zdarzy nam się spędzić urlop w warunkach bliższych naturze, niż toczy się nasza codzienna egzystencja, natychmiast odczuwamy ich dobroczynny wpływ.

SOJA ZAWIERA LECYTYNĘ, która reguluje stężenie cholesterolu i korzystnie wpływa na pracę mózgu. Wprowadzenie do diety soi, przynajmniej dwa razy w tygodniu, w dużym stopniu zmniejsza także zagrożenie chorobami, takimi jak osteoporoza, rak jelita grubego, prostaty, nadciśnienie i miażdżyca.