24 Sie

Nałóg a dieta

NAŁOGOWIEC, który postanawia skończyć ze swoim uzależnieniem, powinien liczyć się z tym, że w krótkim czasie może przytyć przynajmniej kilka kilogramów. Zwykle dlatego, że z powodu znanego w przyrodzie mechanizmu kompensacji bezpośrednio po rozstaniu z nałogiem zacznie zdecydowanie więcej jeść. Prawidłowość ta sprawdza się niezawodnie poza przypadkiem uzależnienia od słodyczy, którą to słabość możemy zwalczać bez obaw o wzrost masy ciała.

ZALETY DIETY STRUKTURALNEJ można także poznawać w praktyce w ośrodkach oferujących kuracje odchudzające i odmładzające na podstawie jadłospisów 800 i 1200 kcal, podczas których odbywają się praktyczne szkolenia w kuchni. Dzięki nim poznasz tajniki przygotowywania także innych eliksirów odchudzających i odmładzających oraz niektóre przepisy na dania z produktów diety strukturalnej. Program wczasów wypełniają także ćwiczenia, pobudzające przemianę materii i odmładzające, oparte na zaleceniach przedstawionych w Kodach młodości.

MIGDAŁY SĄ JEDNYM Z NAJBOGATSZYCH ŹRÓDEŁ MAGNEZU, pierwiastka o właściwościach przeciwstresowych i zapobiegających osteoporozie. Przywracają w organizmie prawidłowy, lekko zasadowy odczyn. Jedząc orzechy i migdały zawierające cenne kwasy tłuszczowe, obniżamy o 30% ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia.