24 Sie

Styl życia

ZASTANÓW SIĘ, czy poznałeś zasady stylu życia wypracowane przez pokolenia zamieszkujące region geograficzny i klimatyczny, w którym obecnie przebywasz, i czy się do nich stosujesz. Jeśli nie, to ryzyko przedwczesnego starzenia jest naprawdę duże.
Są regiony na świecie, gdzie nie sposób zachować zdrowia i witalności bez przestrzegania popołudniowej sjesty czy dostosowywania diety do zmieniających się pór roku. Mimo iż coraz mniej odczuwamy naszą zależność od wpływów środowiska, jesteśmy jednak z nim związani i nie powinniśmy oddalać się od niego na niebezpieczną odległość.

MAM DEPRESJĘ, OSTEOPOROZĘ, MIAŻDŻYCĘ… Istnieje jeszcze kilka innych chorób, co do których zbyt łatwo nabieramy przekonania, że je mamy, i tak musi być. Tymczasem nawet jeśli badania jednoznacznie wykazują, że powinieneś brać leki, rób to, ale nie pozwól zbyt łatwo przypisać sobie na stałe jednego z tych rozpoznań, które kojarzą się z utratą sprawności, zniedołężnieniem i starością. Bez względu na wiek, aby zachować młodość, powinieneś mieć przekonanie, że chcesz walczyć — wyleczyć przypisywane ci choroby, a nie brać na nie leki do końca życia. Pewność siebie i przekonanie, że mimo upływu czasu może być lepiej, to podstawa odmładzania.

OWIES ZAWIERA WIELE PRZECIWUTLENIACZY, które wraz z krzemem i cynkiem korzystnie wpływają na wzmocnienie tkanki łącznej, kości i skóry. Płatki owsiane niezwykle skutecznie wspomagają odmładzanie organizmu i obniżają stężenie cholesterolu.