24 Sie

Nadwaga a genetyka

STATYSTYKI WYKAZUJĄ, ze jeżeli jedno z rodziców ma nadwagę, to ryzyko tych samych problemów u dziecka wzrasta o co najmniej 30%. Otyłość matki i ojca zwiększa prawdopodobieństwo przekroczenia norm masy ciała także przez potomstwo do ponad 80%.
Naturalnie poza czystą genetyką odgrywają tu rolę także inne czynniki, zwłaszcza styl życia i nawyki żywieniowe, jednak niezależne badania wielokrotnie wskazywały na fakt, że tempo podstawowej przemiany materii jest w dużym stopniu z góry zdeterminowane, Ponadto obserwacje wykazały, że w konfrontacji czynników genetycznych i wpływów środowiskowych, większe znaczenie dla powstawania skłonności do nadwagi mają te pierwsze.

JEŚLI ŻYWOTNOŚĆ TKANKI ŁĄCZNEJ pogarsza się, to coraz silniej będziesz odczuwał następstwa wysiłku, zmęczenia i chorób. Wydłuży się okres, jaki będziesz musiał poświęcić na wypoczynek po wyczerpującym dniu, dłużej też będzie trwał powrót do zdrowia po przebytych chorobach, a ryzyko, że niektóre dolegliwości będziesz odczuwał już do końca życia, też będzie coraz większe.
Aby zachować młodość, musisz mieć młodą biologicznie tkankę łączną. Nawet jeśli w tej chwili nie jesteś w najlepszej formie, możesz to zmienić. Wystarczy, że zatroszczysz się, aby twoja tkanka młodości otrzymywała to wszystko, co jest niezbędne do wzmocnienia jej struktury i prawidłowego funkcjonowania.