23 Sie

Stres

CZY NASZYM CELEM powinno być całkowite pozbycie się wpływu stresu na organizm? Nie jest to raczej możliwe i z pewnością nie jest wskazane. Pewna dawka stresu bowiem spełnia bardzo korzystną stymulującą funkcję. Pod warunkiem jednak, że reakcje wywoływane przez sytuacje stresowe nie utrzymują się stale. Potrzebny jest nam i stres, i odpowiednio długi okres rozluźnienia, w którym organizm ma możliwość zniwelowania niekorzystnych fizjologicznych następstw stresu i odbudowania swojej odporności na jego wpływ. Pomaga w tym Koktajl czekoladowy, który zapewnia duże dawki doskonale przyswajalnego magnezu.

NATURA OFERUJE NAM POKARMY, które nie różniąc się liczbą kalorii, a nawet zawierając mniejsze ich ilości, dostarczają kilka, a nawet kilkadziesiąt razy więcej najważniejszych składników odżywczych — białka, minerałów, witamin — niż pożywienie, które stanowi podstawę typowej diety współczesnego człowieka. Najbardziej wartościowe spośród nich znajdziesz na liście produktów strukturalnych.

SOK POMIDOROWY doskonale uzupełnia zużywany przez organizm potas, gdyż zawiera go aż 206 miligramów w 100 gramach. Dla porównania piwo jedynie 26 miligramów. Piwo ma także zbyt dużo kalorii, bo 49, co wobec 13 kalorii w soku pomidorowym prowadzi do znacznego przekraczania zapotrzebowania energetycznego organizmu, zwłaszcza jeśli z powodu wysiłku lub upału zmuszeni jesteśmy uzupełnić w krótkim czasie większe ilości płynów. Prowadzi to doraźnie do powstania wrażenia ospałości i znużenia spowodowanego nadmiarem węglowodanów, a z czasem do charakterystycznego zaokrąglenia brzucha.