23 sie

Wpływ żywienia na zdrowie

W KRAJACH O WYSOKIM STOPNIU ROZWOJU cywilizacyjnego różnica między wiekiem mierzonym w latach i wiekiem biologicznym może wynosić po pięćdziesięciu latach życia nawet ponad dziesięć lat. Różnorodność stylów życia i warunków genetycznych ludzi we współczesnym świecie stwarza sytuację, w której osoby, które nie dbają właściwie o utrzymanie kondycji zdrowotnej lub po prostu nie przywiązują do tego wagi, narażone są na to, że zestarzeją się o dziesięć lat za szybko. Wśród swoich metrykalnych rówieśników spotkasz więc zarówno biologicznych czterdziestolatków, jak i sześćdziesięciolatków.

JEŚLI UWOLNISZ SIĘ od wpływu dotychczasowych nawyków żywieniowych, od niewolniczego ulegania reklamom, które dyktują ci, co powinieneś jeść, to spośród pokarmów zalecanych w odżywianiu strukturalnym będziesz potrafił bez niczyjej pomocy wybierać te, których aktualnie najbardziej potrzebujesz. Odnowienie wrażliwości, stępionej przez niepełnowartościowe pożywienie, zatruwające organizm produkty nieprawidłowej przemiany materii i nadmiar kalorii, umożliwi ci na nowo instynktowne rozróżnianie, co odnawia i wzmacnia, a co obciąża i uszkadza strukturę twojego organizmu.

SOCZEWICA zawiera duże ilości potasu, cynku, wapnia, magnezu i kwasu foliowego. jest bogata także w inne niezbędne dla organizmu substancje i związki mineralne. Zawiera cenne izoflawony o działaniu przeciwnowotworowym. Przeciwdziała także zakwaszeniu mięśni. Soczewica zawiera więcej białka niż ta sama ilość mięsa, dlatego warto chociaż raz w tygodniu zastąpić nią posiłek mięsny. W przeciwieństwie do innych roślin strączkowych nie wymaga długiego gotowania i nie wywołuje wzdęć.